Články

 • Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA

  Příběhu islámského konvertity a po letech odpadlíka od víry a agenta západních výzvědných služeb, který dopomohl ke zlikvidování několika významných vůdců islamistů. Kromě líčení práce tajných služeb je to i zajímavá sonda do myšlení člověka, který kvůli neschopnosti najít nějaký svůj vlastní životní cíl propadl islámskému fundamentalismu.

 • Boris Johnson: Faktor Churchill

  Faktor Churchill není, ač by se tak na první pohled zdálo, pouhým životopisem. Je to především výpravný exkurz do osobnosti člověka, který se stal nejvýznamnější postavou evropských dějin 20. století.

 • Oliver Stone: Utajené dějiny Spojených států

  Před pár dny jsem dočetl knihu Utajené dějiny Spojených států, kterou napsal americký režisér Oliver Stone (který se dlouhodobě netají dost kritickým pohledem na americkou politiku). I když jde o knihu napsanou z pohledu amerického progresivního levičáka, kterému nic, ani Obama, není dost pokrokově levicové, přesto bych ji, kvůli zajímavým souvislostem, které jsou tam popsány, doporučil k pročtení.

 • Benjamin Kuras: Poslední naděje civilizace

  Tohle rozhodně není čtení pro slabé nervy. Benjamin Kuras popisuje proces postupující islamizace západního světa. A nedává nám moc nadějí do budoucna.

 • Richard Leakey: Původ lidstva

  Velmi zajímavá, čtivá a ne moc tlustá knížka význačného antropologa Richarda Leakeyho o vzniku člověka.