Zpět

Klimazáškoláci na Malostranském náměstí

25 října, 2019

Dnes jsme se opět s kolegy od Svobodných i s dalšími zastánci svobody jednotlivce vydali na studentskou stávku za klima, aby mohl zaznít i hlas nás, kteří si nepřejeme žádný globální klimatický komunismus. Oproti stávky minulý měsíc se tentokrát na Malostranském náměstí klimatických záškoláků sešla pouhá čtvrtina, a možná ještě méně. A lze říct, že záškoláci už se tak trochu vyčerpali. V zásadě nezaznělo nic nového a zásadního, a tak byla velká část shromáždění vyplněna jakýmisi uměleckými performancemi a recitací. Zároveň zazněly o něco jasněji a hlasitěji než minule antikapitalistická vyjádření. Ano, jim totiž nejde ani tak o “záchranu klimatu”, ale o zničení posledních zbytků kapitalismu, a o vybudování jakéhosi globální klimatického koncentračního tábora.

Tento tábor však nepovedou Gréty Thunbergové ani jejich české varianty – ty totiž nepochybně, jakmile se v těchto táborech uvolní místo po “konečně vyřešených” zastáncích svobody, budou umírat ve stejných barácích. Proč? Protože historie ukazuje jasně, že revoluce je nenasytná a začne dříve či později požírat své vlastní děti – zde požere Gréty Thunbergové, Petry Doubravské nebo Anny Mezgerové.

Protože, jak píše např. Hayek v Cestě do otroctví, v socialismu se dostanou nakonec k moci vždy ti nejhorší a nejvíce bezohlední. A tito lidé už jsou dnes do klimatické revoluce aktivně zapojeni. Jako například Petr Vrabec, s přiléhavou přezdívkou Zewlakk, fotograf a násilník z neslavně proslulého pražského centra levicových extrémistů Klinika.

Zatímco studenti v zásadě byli smířeni s tím, že na jejich akci přišla opozice a chovali se slušně, Zewlakk Vrabec se projevil stejně jako minule na Staromáku a na přítomné členy Svobodných v rámci možností fyzicky útočil a vyhrožoval, např. zapálením transparentu. Vykřikoval, že skeptici nemají právo prezentovat svoje postoje. Ty mají být prý systematicky potlačovány. Tito lidé jsou ti, kteří toto studentské hnutí nevyhnutelně směřují na cestu diktatury a totality, a můžeme si být jisti, že jich tam na svoji šanci čeká víc než dost. Jestliže někteří studenti se skutečně upřímně obávají o osud planety i o osud lidstva, pak barbaři jako je Zewlakk Vrabec mají cíl jiný: destrukci. Zničení svobody a uplatňování násilí za každou cenu. Jejich motivem je šílená nenávist k lidem. Jsou to nebezpečné, a vlastně totálně zbytečné bytosti.

Co příště? Další stávka je naplánována na 29. listopadu. A protože vidíme sestupnou tendenci na straně klimazáškoláků, je otázka, zda je nutné, abychom i my skeptici tentokrát za nimi přišli. Možná bude užitečnější tentokrát zase napsat nějaký článek, uspořádat přednášku, nebo se tentokrát neorientovat na Prahu, ale udělat menší protidemonstrace v menších městech.

Uvidíme.